افزایش سایز لاستیک و رینگ – معایب و مزایای آن

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه

این روزها خیلی از رانندگان بر این باورند که افزایش سایز لاستیک و رینگ خودرو، در افزایش قدرت مانور و فرمان‌پذیری آن تاثیر دارد، برخی افراد نیز این کار را به منظور اسپرت کردن خودرو و افزایش زیبایی آن انجام می‌دهند. هرچند تعویض لاستیک‌ و استفاده از لاستیک ‌هایی با پهنای بیشتر و رینگ‌هایی با ابعاد بزرگتر می‌تواند تا حدودی باعث فرمان‌پذیری خودرو به خصوص در پیچ‌های تند شود اما در مقابل معایبی نیز دارند که استفاده از آنها را در خودروهای عادی محدود می‌کند. با تبریز تایر همراه باشید  تا در ادامه مروری بر مزایا و معایب افزایش سایز لاستیک و رینگ بپردازیم.

افزایش سایز لاستیک

 

مزایا افزایش سایز لاستیک و رینگ

افزایش سایز لاستیک و رینگ اگر اصولی انجام شود می‌تواند قدرت مانور و فرمان‌پذیری خودرو را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. این مساله بیشتر در پیچ‌های تند و در سرعت زیاد محسوس‌ است.

همچنین کاهش خط ترمز و کاهش سرعت توقف اتومبیل در ترمز‌های شدید نیز از مزیت‌های این کار به شمار می‌رود.

البته باید توجه داشته باشید که این موضوع با طراحی عاج‌های لاستیک و جنس لاستیک رابطه مستقیم دارد و ممکن است پس از تعویض لاستیک با یک لاستیک پهن‌ نتیجه‌ معکوسی به دست آورید.

یکی دیگر از مزیت های این کار، افزایش زیبایی اتومبیل می‌باشد چرا که چرخ‌های اتومبیل معمولاً اولین قسمتی از آن است که توجه را جلب می‌کند.

 

معایب افزایش سایز لاستیک و رینگ

یکی از مشکلات بزرگی که در افزایش سایز لاستیک به وجود می آ‌ید، هزینه‌ سنگین آن است. تغییر سایز لاستیک در اکثر موارد منجر به تعویض رینگ نیز می شود و هزینه را چند برابر می‌کند.

باید توجه داشت که لاستیک‌های پهن با ارتفاع کم، نرمی و راحتی سواری شما را بسیار کم می‌کند و کوچکترین دست‌اندازها تاثیر محسوسی در اتاق اتومبیل منعکس می‌کنند. این موضوع باعث می شود اتاق اتومبیل شما زودتر به صدا افتاده و عمر فنرهای آن کمتر شود زیرا  بسیاری از ضربات که تا‌کنون با کمک لاستیک های خودرو جذب می‌شدند اکنون به طور مستیقم به سیستم تعلیق و جلوبندی خودروتان منتقل می‌شود و این فشار اضافه می‌تواند به مرور این بخش‌ها را مستهلک کند.

نکته بعدی سفت شدن فرمان خودرو است زیرا سطح اتکای لاستیک بر روی زمین بیشتر می‌شود و چرخش فرمان نیروی بیشتری را می‌طلبد. این مطلب به حدی است که در خودروهای مجهز به فرمان‌هایی با سیستم کمکی مانند فرمان‌های هیدرولیک هم می‌توان تاثیر آن را دید.

یکی دیگر از مشکلات افزایش سایز لاستیک ها ، عدم پایداری بر روی برف است. این لاستیک‌ها با توجه به سطح وسیعی که دارند مثل یک چوب اسکی عمل می‌کنند و بر روی برف حرکت می‌کنند. البته طراحان لاستیک با تغییراتی که در طراحی عاج‌ ها انجام داده‌اند تا حد زیادی این مساله را کنترل کرده اند.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده از رینگ و لاستیک بزرگتر همزمان با کاهش ارتفاع خودرو، احتمال گیر کردن لاستیک‌ها به لبه‌های گلگیر در زمان پیچیدن و برخورد با ناهمواری‌های سطح جاده  را افزایش می دهد.

در کنار همه اینها، لاستیک‌های پهن‌تر به دلیل سطح اصطکاک بالاتری که دارند برای حرکت بر روی جاده نیاز به نیروی بیشتری دارند که این امر باعث افزایش مصرف سوخت این خودرو‌ها می‌شود. این چسبندگی بالاتر هر چند در زمان یک رانندگی اسپرت می‌تواند بسیار خوب باشد، اما مصرف سوخت بالاتر را نیز به همراه دارد.

Summary
[views]

دیدگاهتان را بنویسید